<>meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
تاريخ : 18 Dec 2009 | ۵:۵۶ قبل از ظهر | نویسنده : sara
Acipen ser stellatu ماهیان خاویازی

 نام فارسی : قره برون – تاس ماهی ایرانی

:

3 – نام فارسی : فیل ماهی

Huso huso نام علمی :مشخصات ظاهری اوزون برون :اوزون برون دارای پوزه کشیدهو شمشیر مانندی است که طول آن بیش از 60 درصد از طول سر است .روی بدن این ماهی علاوه بر پلاکهای استخوانی منظم در پشت ، پهلوها و شکم ماهی ( 5 ردیف ) ، صفحات روشن ستاره مانندی وجود دارد .دهان آن زیرین و سبیلل ها کوتاه و بدون رشته هستند .

زیست شناسی :محل زندگی این ماهی در حوزه دریای سیاه ، ازوف و خزر است .ازون برون در تمامی سواحل جنوبی خزر وجود دارد و به صورت دسته جمعی به رودخانه های کورا ، سفید رود ، بابل رود ، سرخ رود ، گرگان رود و تجن مهاجرت می کنند .مهاجرت آنها در فصل بهار و همچنین اول پاییز است .این ماهی از کرم ها ، نرم تنان و سخت پوستان تغذیه می کند.

ارزش غذایی:بطو کلی گوشت ماهی سرشار از پروتئین ، ویتامین ( آ ، دی ، ای ، کا ) ، مواد معدنی ( منیزیم ، کلسیم ، فسفر ، مس ، ید ، گوگرد ، پتاسیم ، روی ) ، اسیدهای آمینه ( لیزین ، لوسین ، آرژنین ، هیستیدین ، والین ، تریپتوفان ، ...) و اسیدهای چرب ضروری ( اسید لینولینیک ، اسید آراشید ونیک و اسید لینولئیک ) است .روغن ماهی حاوی مقادیری آنتی اکسیدان است . متوسط پروتئین در ماهی 19% و هضم پذیری آن 89 تا 96 % است . در 100 گرم گوشت این ماهی 96-34 میلی گرم سدیم ، 6/0 -4/0 میلی گرم مس و 7/0 – 3/0 میلی گرم روی وجود دارد . همچنین در 60 گرم گوشت ماهیان خاویاری 10 میلی گرم امگا 3 وجود دارد.

شکل ظاهری قره برون :شکل ظاهری مشابه سایر گونه های ماهیان خاویاری دارد .پوزه آن متفاوت از ازون برون بوده و کوتاه است .تاس ماهی ایرانی مخصوص سواحل جنوبی دریای خزر است و در قسمت های شمالی آن به ندرت دیده می شود .

ارزش اقتصادی ماهیان خاویاری :این خانواده از ماهیان از نظر شیلات بسیار با ارزش هستند .علاوه بر گوشت ، تخم آنها که خاویار نامیده میشود نیز بسیار گرانقیمت و مطلوب است .خاویار از نظر مواد غذایی در جهان رتبه اول را دارد و غنی ترین ماده غذایی است .متاسفانه نسل این ماهیان به علت صید بی رویه در حال انقراض است ، البته در حال حاضر فعالیت هایی در زمینه بازسازی ذخایر آن صورت میگیرد اما در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که صیادان از صید قاچاق آن بپرهیزند.